1 1 vote
ثبت امتیاز به این رمان

دانلود رمان جان شیفته

خلاصه رمان جان شیفته :                                                     ربات رمان یاب 

دانلود رمان جان شیفته بصورت کاملا رایگان. برای حمایت از ما عضویت کانال تلگرام و کامنت فراموش نشه ❤️😉

جان شیفته، سرگذشت زنی را نقل می‌کند که روحی شیفته و عاشق دارد و زندگی‌اش مانند نام‌خانوادگی‌اش، ریوی‌یر (به معنای رودخانه) به رودی پرپیچ و خم و پرآب و غنی مانند است. جان شیفته با شیفتگی آنت ۲۴ ساله به پدرش و مرگ او آغاز می‌شود. در همین زمان آنت باردار می‌شود و ازدواج با پدر فرزندش را رد می‌کند. سپس خواهر ناتنی‌اش را کشف می‌کند و شیفته او می‌شود. جان شیفتهٔ آنت پس از آن عشق مادرانه را درمی‌یابد. در جلدهای بعدی کتاب، آنت و پسرش، مارک ریوی‌یر درگیر حوادث تاریخی فرانسه می‌شوند و «بدین سان، زندگی او (آنت) در دو سطح موازی پیش می‌رود. و دیگران جز زندگی رویی او را نمی‌شناسند. در آن زندگی دیگر، آنت همیشه تنها می‌ماند. و این «زندگی دیگر»، جریان زیرین و ناپیدای رود، جان شیفته نام دارد.

پیشنهادات :

قسمتی از متن رمان جان شیفته :

من در جستجو هستم، می‌دانم نیاز به جستجو دارم، باید خود را بجویم. باد به گلو نمی‌اندازم ولی هر چه هست می‌دانم که هستم و برای خودم یک زندگی دارم، زندگی ناچیزی دارم.
زندگی همچو طولانی نیست، تنها یک بار هم هست. من حق دارم؛ من وظیفه دارم که آن را به هدر ندهم و سرسری از آن نگذرم …

از کشتزاری در حاشیه جنگل ، صدای مرد کشاورز و خیش گاو آهنش نزدیک می شد . آنت منقلب گشته بازوی روژه را گرفت و او را دورتر در میان جنگل به قلمستانی برد روژه که نیرویی در او نبود می گذاشت که آنت راهش ببرد و تکرار میکرد :
من نمی توانم نمی توانم آخر به چه حال و روزی می افتم ؟

آنت به مهربانی می کوشید ساکتش کند ولی موج نومیدی روژه را فراگرفته بود درد عشق ،درد خودخواهی آسیب دیده ، سرافکندگی علنی ،ورشکست سعادتی که به خود نوید می داد…

چه طور می توان زندگی درونی خود را فهماند؟ بس که واژه ها تیره و مبهم و فرسوده شده است. روح…مسخره است که انسان از روح خود حرف بزند! معنی روح چه باشد؟

_ من نمی توانم شرح بدهم چه چیزی هست. ولی هست. آنچه من هستم؛ حقیقی ترین، ژرف ترین چیز در من.

دانلود رمان جان شیفته

این ساعتی که می گذرد، وقتی که ببینم زیباست، دلم می خواهد که دیگر از آن دور نشوم. انسان از اینکه نمی تواند برای همیشه ثابت بماند آه سر می دهد. با این همه نباید چنان کرد و تازه نمی توان هم کرد. انسان در یک جا نمی ماند، زندگی می کند، می رود، به پیش رانده می شود. باید پیش رفت. این زیانی به عشق نمی رساند. عشق را انسان خودش می برد. ولی عشق هم نباید بخواهد که ما را وا پس نگه دارد. ما را در لذت ثابت یک اندیشۀ یگانه با خود زندانی کند. یک عشق زیبا می تواند سراسر یک عمر دوام بیاورد اما به تمامی پر نمی کند.

ایده آلیسم زندگی درونی که پول را همچون مظهر طفیلی گری حقیر می شمارد، این نکته را از یاد می برد که تا از آن دست نشسته است حق چنین قضاوتی ندارد. و ایده آلیسمی که در خاکِ بار یافته از پول می روید و مدعی است که دل بستگی بدان ندارد، خود بدترین نوع طفیلی گری است.

دانلود رمان جان شیفته

گاه آرزوهای سالم و ناسالم او را به هر سو می کشند و جانش را می خورند. و زمانی در چنان سستی و کرخی فرو می رود که قادر به هیچ کار و تمرکز روی هیچ اندیشه ای نیست. وقت خود را به هدر می دهد، و حال آن که بیش از اندازه شتاب دارد. از هم اکنون نگران آینده، نگران شغلی است که انتخاب خواهد کرد…زیرا می داند که ناگزیر خواهد بود زود تصمیم بگیرد و باز هیچ دلیلی برای گرفتن تصمیم ندارد. با علاقمندی و بی تفاوتی برابر. با کشش و بیزاری یکسان. میان همه احتمالات در نوسان است. می خواهد و نمی خواهد. حتی قادر به خواستن یا ناخواستن نیست. ماشین در او تنظیم نشده است. به راه می افتد و یکباره می ایستد یا آن که سکندری می رود و باز خود را در چاله می یابد.

همچنان که در زندگی اجتماعی، در زندگی هر کس مُدهایی برای احساس هست که به دنبال هم می آیند بی آن که شبیه به هم باشند. به هنگام روایی یک مد هر کسی در کمال جد بدان کار می کند و برای مدهای مسخرۀ منسوخ جز نظر تحقیر ندارد. و یقین هم میداند که مد امروزش بهتر از همه است و همیشه هم خواهد بود.

نام رمان: جان شیفته
نویسنده: رومن رولان
ژانر: عاشقانه
تعداد صفحات: 4 جلد
منبع : –
دانلود نسخه pdf جلد اول
دانلود نسخه pdf جلد دوم
دانلود نسخه pdf جلد سوم
دانلود نسخه pdf جلد چهارم
درخواست حذف رمان
آموزش دانلود
کانال تلگرام
گروه تلگرام
پیج اینستا گرام
اپلیکیشن

دانلود رمان جان شیفته

دانلود رمان ,دانلود رمان جان شیفته , رمان جان شیفته , رمان جان شیفته pdf , رمان جان شیفته apk , رمان جان شیفته ایفون , رمان جان شیفته اندروید , جان شیفته , دانلود رمان عاشقانه جان شیفته , رمان عاشقانه جان شیفته ,